
RODIČEM NAVŽDY
Terapeutická práce s rodinami procházejícími rozvodovým nebo porozvodovým sporem
týkajícím se péče o děti
Workshop 21.-22. dubna 2022
organizovaný skupinou Narativ
Workshop je veden facilitátory stejnojmenného programu (Gabriela Šustková, Kristýna Dvořáková, Petr Suchomel, Michal Filák a Přemysl Ulman) a je určen zejména odborníkům, kteří pracují s rodinami v oblasti SPOD.
Inspiraci pro svou práci v něm mohou načerpat všichni odborníci (psychologové, terapeuti, sociální pracovníci) pracující s rodinami v těžkých životních situacích.
ZÁKLADNÍ INFORMACE
Délka: 16 hodin
Cena: 3.200,- Kč
Pro jakékoliv další informace volejte 608 900 015 (Přemysl Ulman, premysl.ulman@gmail.com)

ANOTACE WORKSHOPU
Práce s rodinami procházejícími opatrovnickým konfliktem[1] bývá velmi náročná, ať už pro sociální pracovníky a pracovnice, psychology, terapeuty nebo soudce. Každý, kdo s takovou rodinou v rámci své pomáhající profese spolupracuje, může prožívat větší či menší beznaději. Je to vesměs odraz beznaděje a smutku, které prožívají právě členové rodiny a které se mohou projevovat např. jako útočné chování.
Asi neexistuje žádná metoda, která by měla pro takovéto rodiny stoprocentní účinnost a pomohla jim jejich spory urovnat, věříme však, že pokud rodičům v opatrovnickém sporu poskytneme podporu, a necháme zaznít hlasy lásky, kterou chovají ke svým dětem, můžeme tyto spory výrazně snížit.
Program „Rodičem navždy“ jsme provozovali na Zlínsku v letech 2015-2018 jako adaptaci programu „No kids in the middle“, který představila v roce 2014 v Brně holandská psycholožka Justine van Lawick. Během workshopu bychom s účastníky chtěli sdílet nejen zkušenosti z vedení tohoto programu, ale také zkušenosti z vytváření týmu, který se na realizaci programu podílel.
Představíme vám základní model programu, zažijete si jeho aktivity a nabídneme vám zkušenosti, které nám pomohly co nejvíce aktivně zaangažovat jeho účastníky. Podělíme se s vámi o výsledky programu, jak jsme je monitorovali u jednotlivých účastníků. Podělíme se také o zkušenosti toho, jak nám kolaborativní praxe a praxe zaměřená na řešení pomohly při zplnomocňování rodičů v jejich kompetencích jako osoby pečující s láskou o své děti.
[1] Konflikty rozvádějících se nebo rozvedených rodičů týkající se péče a výživy nezletilých dětí a kontaktů s nimi.